Републички завод за социјалну заштиту
Теразије 34, 11000 Београд, Република Србија
Реон: 017, ПАК: 103209
У Републичком заводу за социјалну заштиту је 29. септембра 2021. године, посредством Zoom апликације, одржан супервизијски састанак са супервизорима из центара за социјални рад Централне Србије: Крушевац, Крагујевац, Параћин и Трстеник, са укупно 12 учесника.
Супервизијско питање које је обрађено на састанку супервизора било је: Које активности би ЦСР могао још да предузме у циљу превенирања потенцијалног суицида младе особе са психичким поремећајем и поремећајем у понашању или да смањи ризике по безбедност других лица?
Закључак: На основу рефлексије супервизора закључак је да је у раду са корисником са психичким поремећајем и поремећајем понашања неопходан интегрални приступ у раду центра и здравствене службе – психијатра.
Када у заједници не постоје услуге: дневне болнице или центра за превенцију и лечење менталних поремећаја, саветовалишта, дневног боравка за лица са менталним поремећајима, центар за социјални рад у рад тима укључује психијатра из најближе здравствене установе.
Био-психо-социјални модел процене подразумева сагледавање свих аспеката функционисања корисника и процену породице и социјалне средине у погледу снага и ризика за корисника.
Тимска одлука у заштити корисника полази од препознатих снага и ризика код корисника, породице и заједнице.
Планови који се доносе са корисником, породицом, представницима центра и здравствене службе, школе, морају континуирано да се прате и на основу евалуације да се активности које доприносе остваривању исхода и циља настављају, а активности које немају позитивне очекиване исходе престају.
Теразије 34, 11000 Београд, Република Србија
Реон: 017, ПАК: 103209
©2024 Републички завод за социјалну заштиту